FAQ

Prečo si vybrať mňa?

Áno viem. Chceš schudnúť, spevnieť, nabrať svalovú hmotu,....

Jedna vec je cieľ, ktorý chceš dosiahnúť a druhá je tvoj aktuálny zdravotný stav. 
 
A preto celá spolupráca začína úvodným pohovorom, kde si vysvetlíme čo a ako. Následne si prejdeš diagnostikou tvojho zdravotného stavu a postavy. Dozvieš sa v akom stave je tvoje držanie tela, pohybový aparát, hormonálny status a metabolizmus. Pomocou váhy TANITA a kaliperometrie sa dozvieš,  aké % tuku, svaloviny, vody tvoje telo má. Vyplníme dotazník, kde sa opýtam na základné anamnestické údaje potrebné pre našu spoluprácu. 
Následne sa vypracuje tréningový a stravovací plán adekvátny k tvojmu cieľu, aktuálnemu zdravotnému stavu a kompozície postavy. 
Prípadné vzniknuté problémy riešim so športovým fyzioterapeutom, masérom, športovým lekárom. Diagnostiku vieme špecifikovať a vykonať špecializované diagnostiky v športových centrách. 
 

Prečo trénovať s osobným trénerom?

 • Profesionálny osobný tréner má špeciálne vzdelanie vykonávané Slovenskou asociáciou kulturistiky, fitness a silového trojboja. Vzdelanie je akreditované Ministerstvom školstva SR.
 • Osobný tréner fitness má osvojene základy z fyzioterapie. Tieto znalosti tvoria vstupné vyšetrenie pri práci s klientom. Takto si tréner všimne svalové dysbalancie a poruchy držania tela, ktoré môžte prehliadať. Prehliadnutie porúch držania tela a vykonávanie pohybovej aktivity, vedie k progresii, čo je spojené s ochoreniami pohybového aparátu a bolesťou. 
 • Osobný tréner Vám pomôže pri zostavovaní tréningového plánu a stravovacieho plánu. 
 • Osobný tréner dbá na bezpečnosť a správnu techniku vykonávania cvikov.
 • Fitness tréner je dobrý motivátor a športový psychológ. Povzbudí Vás a ukáže Vám cestu.
 • Kvalitný osobný tréner spolupracuje s masérom a fyzioterapeutom. Prispôsobuje tréningový proces ,regeneračné procedúry a fyziocvičenia, podľa stavu Vášho metabolizmu a  pohybového aparátu. 

Prečo navštevovať fitness centrum?

Fitness centrum disponuje vybavením pre silový a kardio tréning. Fitness centrum Ti ponúka komunitu. Komunitu, kde nájdeš priateľstvo, dobrú náladu a ľudí s rovnakým cieľom. Nemusíš sa hanbiť a myslieť si, že všetci pozerajú na Teba. Väčšina ľudí vo fitnesscentre má dosť práce zo sebou :)

Prečo fitness a silový tréning?

Silový tréning predstavuje základovú platňu pre každý šport. Vedel si o tom? Tréningový proces každého športu obsahuje silový tréning, a prečo je to tak?

Silový tréning:

 • štúdie ukazujú, že silový tréning Ti pomôže rýchlejšie redukovať tukové tkanivo a budovať svalovú hmotu
 • fyziotréning redukuje poruchy držania tela a svalové dysbalancie
 • zlepšuje tvoj vzhľad a sexuálny život
 • znižuje krvný tlak, cholesterol, znižuje riziko vzniku stareckej demencie o 40%, znižuje riziko osteporózy a svalovej atrofie
 • udržiava kondíciu kardiovaskularného systému, spôsobuje uvoľňovanie endofrínov a odstráňuje depresiu

Čo keď nemám čas a peniaze na trénera?

Všetko je otázkou priorít. Poradím Vám ako ušetriť na strave, preprave a každodenných výdajoch. Pomôžem Vám zorganizovať čas, pripravíme si tréningový plán, stravovanie a prispôsobíme spoluprácu časovým a finančným možnostiam.